Üye Giriş

  S.S.S.

Sık Sorulan Sorular

hakkimizda

1-)Nasıl ilan verebilirim?

Sitemize üyelik işlemleriniz tamamladıktan sonra hemen yolculuğa başla sayfasından sürücü veya otostopçu olarak ilk ilanınızı verebilirsiniz.

2-)Kimler ilan verebilir?

Seyahati esnasında boşta koltuğu olan binek araç sahibi yahut seyahat programı belli olan herkes sitemizden araç veya otostopçu ilanı verebilir.

3-)Güzergah bilgilerim nasıl tanımlayabilirim?

Araç/otostopçu ilan oluşturulmasında, güzergahınız öncelikle seyahatin gerçekleşeceği il/iller tanımlaması , arkasından ilçe ayrıntısı ve bu ilçelerde sitemizde standart tanımlı durakları kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

4-)İsteğim bir lokasyonu yeni durak olarak tanımlayabilir miyim?

Evet ,yeni durak tanımlamasını üye sokak olarak yapabilir ancak semt olarak üye durak tanımlaması yapamaz. Önerinizi sitemize iletebilir ve bu öneriler sayıca rasyonel bir tedbir alınmasını gerektirecek noktaya gelmesiyle birlikte eklenti site yöneticisi tarafından yapılır.

5-)Aynı il sınırları içerisindeki seyahatlerime ilan oluşturabilir miyim?

Elbette oluşturabilirsiniz. Başlangıç ve bitiş noktası aynı il sınırları içerisinde bulunan seyahat /yolculuk ilanlarınızı sitemizden pekâlâ verebilirisiniz.

6-)Vereceğim ilanda irtibat bilgilerimin gizlenmesini isteyebilir miyim?

Site yönetimi olarak iletişim bilgileri kaydı tamamen üyelerimize bırakılmıştır. Sürücü/Otostopçu ilanlarında iletişim yolu olarak site üzerinden mesajlaşma/e – mail/telefon tercih edebilirsiniz. Diğer veriler site üzerinde görülmezler .

7-) Verdiğim ilanı iptal edebiliyor muyum?

Hayır, üyelerimizin güvenliğini sağlamak ve ileride yaşanabilecek aksaklıklar göz önünde bulundurularak , seyahat bilgileri arşivlenerek değerlendirildiği için verilen ilanın silinmesi söz konusu olamaz.

8-) Verdiğim ilan üzerinde seyahat düzenleme yapamıyor muyum?

Verdiğiniz ilan üzerinde seyahat bilgileri arşivlenerek değerlendirildiği için verilen ilanın üzerinde zaman dilimi olarak 5 (beş) saat düzenleme yapabilirsiniz 5 (beş) saati geçmesi halinde seyahat düzenleme pasif olacaktır.

9-) Neden üyelere site üzerinden mesaj gönderemiyorum?

Üyelere mesaj gönderebilmek için günlük kota 10 (on) mesaj ile sınırlıdır. Her gün (24 saat) 10 mesaj hakkınız 0 (sıfır) ‘ dan başlamaktadır.

10-) Neden Günlük kota 10 (on) Mesaj ile Sınırlıdır?

Üyelere mesaj yazımında nitelikli olunması, üyelere mesaj yolu ile rahatsızlık verilmemesi için site yönetimi olarak böyle bir uygulamaya başvurulmuştur.

11-) Profilime fotoğraf ekleyemiyorum?

Ekleyeceğiniz fotoğraflar JPG,JPEG formatında olması gerekir, PNG veya GIF vs.. gibi formatları sitemiz desteklemez. Eklediğiniz fotoğraflar en kısa zaman içerisinde editörlerimizce kontrol edilerek profilinizde görüntülenir.